Co możemy uzyskać dzięki skanowaniu 3d?

cup-257488_1280

Skanowanie 3D to proces, który nieodłącznie połączony z drukiem 3D. Chociaż obie te czynności mogą funkcjonować całkiem oddzielnie, to jednak dopiero w połączeniu dają nieograniczone funkcjonalności technologii 3D.

Skanery 3D stają się tak samo popularne jak drukarki 3D. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bez nich, nie można mówić o druku kompleksowym. Co możemy uzyskać dzięki skanowaniu 3D? Przede wszystkim  rzeczywisty przedmiot może zostać w  bardzo krótkim czasie przekształcony w cyfrowy model. Co nam to daje? Nasza drukarka może wydrukować dokładnie taki sam przedmiot! Ale nie tylko… Po skanowaniu rzeczywistego przedmiotu możemy poddać go edycji, aby wydrukować przedmiot podobny, ale jednak zmodyfikowany.

Skanowanie 3D ma wiele zalet. Dzięki niemu można bardzo szybko uzyskać model przestrzenny obiektu – nie trzeba go samemu tworzyć, poprzez co oszczędzamy naprawdę wiele godzin ciężkiej i skomplikowanej pracy. Nie musimy wykonywać pracochłonnych pomiarów i projektów w specjalistycznym programie. Skanowanie 3D pozwala nam również wprowadzać zmiany do zeskanowanego obiektu, dzięki czemu nowy przedmiot będzie dopasowany do naszych potrzeb.  Skanowanie w tej technologii jest niezastąpione również w inżynierii odwrotnej – pozwala na odtworzenie brakującej dokumentacji technicznej obiektu – taka potrzeba zachodzi niezwykle często!

Co możemy skanować? Wszystko? Obiekty bardzo mało, jak i te bardzo duże – zarówno budowle jak i postaci ludzkie. Zwłaszcza ostatnia z opcji cieszy się bardzo dużym powodzeniem – okazuje się, że wielu ludzi pragnie mieć figurkę z podobizną swojej postaci. Często można spotkać je na tortach weselnych, ale są one również zastępują one… fotografie! Zdarza się bowiem, że przezywając ważne chwile w życiu, decydujemy się właśnie na skanowanie i drukowanie, a nie na klasyczne fotografie. Bez względu na to, w jakiej branży stosujesz technologie 3D, czy jest to budownictwo, czy też moda, skanowanie z całą pewnością będzie przydatne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *