Drukarka 3d do domu

skaner 3d

Druk 3D Cie zachwycił i chciałbyś sam spróbować swoich sił w technologii 3d? Możesz to zrobić! Dlaczego miałbyś rezygnować ze swoich marzeń i planów! Chociaż zakup drukarki 3D to nie mały wydatek, to coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jednak, zanim nabędziesz ten rewolucyjny sprzęt, musisz dowiedzieć się wszystkiego na jego temat – i wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o samą obsługę. Ważne są przecież ceny filamentów, rodzaje drukarek, a także czas, jaki drukarka potrzebuje na druk – to wszystko może mieć bowiem wpływ na organizację przestrzeni w Twoim domu. 

 

Jaka drukarka i dla kogo? 

Jeżeli naprawdę chcesz zakupić drukarkę działającą w technologii przestrzennej do domu, musisz zastanowić się, jaka ona ma być. Jeśli chcesz zrobić prezent swojemu dziecku, warto zdecydować się na jedne z  najtańszych modeli, tzw. modele Junior. Nie są to sprzęty najwyższych lotów, jednakże, w domowych warunkach sprawdzi się doskonale. Jeżeli natomiast potrzebujesz drukarki dla swoich celów – umiesz posługiwać się programami projektowymi i wiążesz swoją przyszłość z drukiem 3D, powinieneś zakupić nieco lepszą drukarkę. najtańsze modele to koszt ok 1,5 tys PLN, za lepsze drukarki wykorzystywane w domowych warunkach to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy (oczywiście, możemy zakupić znacznie droższe urządzenia).

Czego mogę się spodziewać? 

Oprócz doskonałej zabawy, możliwości tworzenia, uczenia się i odkrywania oraz zdobywania nowych doświadczeń (także w zakresie projektowania), musimy zdawać sobie sprawę z wad drukarek 3d i wydruków. Po pierwsze czas wydruku  – jeżeli drukujemy duży przedmiot i chcemy aby był w wysokiej jakości, czas wydruku może potrwać nawet powyżej 24 godzin. W tym czasie drukarka wytwarza ciepło i dość głośno pracuje, więc całkiem możliwe, że koniecznym stanie się przygotowanie osobnego pomieszczenia, w którym będziemy oddawać się Twórczej pracy. Jeżeli decydujemy się z kolei na wydruk bardzo małego przedmiotu, wymaga to od nas dużego doświadczenia. Ponadto, jeżeli w czasie drukowania wystąpią jakieś problemy – np. z fi lamentem, druk niestety trzeba będzie zacząć od początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *